دسته بندی فروشگاه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

واتساپ

سری پرینترهای سه بعدی Ender 3

سری پرینترهای سه بعدی Ender 3

سری اصلی Ender 3

سری Ender 3

پرینتر Ender 3 اوریجینال یکی از اولین پرینترهای سه بعدی ای می‌باشد که پایه و اساس پرینتر های بعدی را گذاشتند. Creality در این سری چهار پرینتر به ترتیب زیر تولید کرد:

Ender 3, Ender 3 Pro, Ender 3 V2 ,Ender 3 Max.

 

پرینتر Ender 3 یک پرینتر مقرون به‌صرفه است و ترجیحاً برای تازه‌کاران و افرادی است که تفریحی در این صنعت فعالیت می‌کنند. این دستگاه برای بسیاری از پرینترهای سه بعدی سطح ابتدایی ایجاد کرده و طراحی و دیزاین آن به‌سرعت در میان کاربران محبوب شد.

پرینتر Ender 3 Pro بجز بهبود در بعضی از ویژگی‌ها کاملاً طراحی یکسانی با Ender 3 دارد. متقابلاً, دستگاه پرینتر Ender 3 V2 ظاهری تمیز و ویژگی‌هایی دارد که در جدید ترین پرینترهای Ender 3 موجود است.

در آخر, پرینتر Ender 3 Max با فضای ساخت بزرگی ارائه شده و نسخه‌ی بزرگ‌ترِ Ender 3 می‌باشد. تفاوت زیادی در ویژگی‌های این دو دستگاه نیست, و این پرینتر به‌عنوان جایگزینی برای CR-10 سری Creality می‌باشد.

در تصویر زیر می‌توانید نگاهی به تفاوت‌های این چهار پرینتر بیندازید:

28.01

فضای ساخت

ابعاد پرینتر Ender 3

فضای ساخت در سه پرینتر Ender 3, Pro و V2 تغییری نکرده. هر سه پرینتر دارای فضای پرینت 220*220*250 mm هستند. از طرفی دیگر, پرینتر Ender 3 Max فضای ساخت 300*300*340 mm دارد, که بزرگترین فضای ساخت در میان پرینترهای Ender 3 است.

بِد پرینتر 

دستگاه پرینتر Ender 3 دو صفحه‌ی ساخت متفاوت دارد. بعضی از پرینترها یک بِد BuildTak سیار دارند, درحالی که بقیه یک صفحه‌ی پرینت غیرقابل جابجایی دارند. با این حال, هر دو بِد, چسبندگی خوبی دارند و همچنین قطعات بعد از اتمام پرینت به راحتی از آن‌ها جدا می‌شوند.

دستگاه پرینتر Ender 3 Pro از این نظر پیشرفته‌تر است و دارای یک بِد جداشونده‌ی انعطاف پذیر مگنتیک است. این به شما اجازه می‌دهد تا قطعات پرینت شده را به آسانی جدا کنید و همچنین در هنگام پرینت چسبندگی بالایی داشته باشید. 

برای دستگاه Ender 3 V2 و Ender 3 Max, کریلیتی تصمیم گرفت تا از بِدهای شیشه‌ای, مسطح و کاربوراندوم به‌عنوان صفحه‌ی پرینت استفاده کند. این بِدهای شیشه‌ای برای پخش گرما بصورت مساوی در صفحه‌ی پرینت عالی هستند اما از بِدهای مگنتیک سنگین‌تر هستند. این بِدها به شما یک لایه‌ی اول کاملاً صاف می‌دهند, در حالی که در بِد مگنتیک این اتفاق نمی‌افتد.

رابط کاربری

پرینتر Ender 3 Pro و Max یک صفحه‌ی TFT نسبتاً قدیمی‌ دارند. صفحه‌ی کوچک عملکردهایی که پرینتر می‌تواند نشان دهد را محدود می‌کند و از نظر دیزاین و طراحی ممکن است کمی قدیمی بنظر بیاید.

پرینتر Ender 3 V2 دارای یک صفحه نمایش بلند و عمودی با رابط کاربری بیشرفته است که به دستگاه ظاهری نبستاً مدرن می‌دهد.

بقیه‌ی ویژگی‌ها

تمام دستگاه‌های پرینتر Ender 3 در این سری با هم شباهت زیادی دارند. دستگاه پرینتر Ender 3 Pro, V2, Max دارای یک فن خنک‌کننده رو به پایین برای مادِربرد هستند, درحالی که پرینتر Ender 3 فن رو به بالا دارد. این نوع طراحی از افتادن تکه‌های فیلامنت به درون واحد کنترلر جلوگیری می‌کند.

شما همچنین یک منبع تغذیه Meanwell, برای هر سه دستگاه (به‌غیر از Ender 3) دریافت می‌کنید. این منبع تغذیه کیفیت بالایی دارد و احتمال خرابی را کاهش می‌دهد.

دستگاه پرینتر Ender 3 V2 تنها پرینتر در این سری است که دارای یک پوشش فن با طراحی متفاوت, تسمه‌ی محورهای XY و یک جعبه ابزار است. به علاوه, یک دسته‌ی هل دهنده‌ی فیلامنت بر روی اکسترودر دارد که به شما کمک می‌کند تا به‌صورت دستی فیلامنت را کنترل کنید. 

وجود یک مادربرد 32-bit در Ender 3 به شما تجربه‌ی یک پرینت بی صدا می‌دهد. این آرامش را شما با درایورهای استپر 2208 TMC در پرینتر Ender 3 Max نیز تجربه خواهید کرد.

در آخر, پرینتر Ender 3 Max در هر دو طرفِ نازل, فن خنک‌کننده دارد و این پرینتر همچنین دارای سنسور قطع فیلامنت است که در صورت تمام شدن یا شکستن فیلامنت به شما هشدار می‌دهد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *