دسته بندی فروشگاه

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

واتساپ

افزایش کیفیت قطعه پرینتی با حذف حباب های مزاحم

قطعه پرینت سه بعدی شده

شما ساعت‌ها برای تمام شدن پرینتتان صبر کردید. بالاخره, اکسترودر می‌ایستد, بِد پرینتر پایین می‌رود, لحظه‌ی موعود فرا رسیده‌است. اما صبر کنید, این چیست؟ آیا آن حباب‌های مزاحم روی سطح قطعه هستند؟

همه‌ی ما آن احساس بد را با دیدن حباب‌هایی که قطعه‌ی پرینتی را خراب می‌کنند, حس کرده‌ایم. عیوب سطحی کوچک, که به آن Zits نیز می‌گویند, زمانی که بر روی یک پرینت عالی ظاهر می‌شوند, آزاردهنده هستند. این حباب‌ها می‌توانند به این دلیل ایجاد شوند که اکسترودر در حین پرینت به‌طور مکرر شروع به کار می‌کند و متوقف می‌شود. حباب‌ها مکانی را نشان می‌دهند که اکسترودر شروع به پرینت بخشی خارج از محیط پرینت شما کرد و سپس پس از اتمام پرینت آن محیط, به همان نقطه بازگشته است. وصل کردن دو بخش پلاستیکی به هم بدون به‌جا گذاشتن کوچک ترین ردی, آسان نیست, اما راه‌هایی برای جلوگیری از پدید آمدن این حباب‌های مزاحم بر روی سطح پرینتی شما وجود دارد. 

پلاستیک زیادی!

قبل از اینکه بتوانید این حباب‌ها را کاهش دهید, مهم است که بدانید این حباب‌ها در چه مکانی رخ می‌دهند. فرآیند پرینتتان را مشاهده کنید. آیا حباب‌ها با شروع پرینت لایه, یا در انتهای لایه با توقف اکسترودر ایجاد می‌شوند؟ اگر حباب‌ها درست در زمان شروع لایه ایجاد می‌شوند, احتمالاً اکسترودر بیش از حد پلاستیک اکسترود می‌کند. برای جلوگیری از این اتفاق, فاصله‌ی ریترکشن (Retraction) را تغییر دهید. برای مثال اگر فاصله‌ی ریترکشن شما 2.0 میلی‌متر است, و شما یک فاصله اضافی -0.4 میلی‌متری به آن اضافه کردید, هر زمان که اکسترودر می‌ایستد, 2.0 میلی‌متر از فیلامنت را می‌کشد. اما وقتی دوباره شروع به‌کار می‌کند, فقط 1.6 میلی‌متر را به نازل میفرستند. این اعداد را تا زمانی که حباب‌ها به‌طور کامل ناپدید شوند تغییر دهید. 

فشار ایجاد شده در اکسترودر را تنظیم کنید

هنگامی که فشار ایجاد شده در داخل نازل اکسترودر, فیلامنت بیشتری از آنچه تنظیم شده را می‌کشد, امکان ایجاد حباب زیاد است. اگر متوجه شدید این حباب‌ها در اتمام لایه ایجاد می‌شوند, شما باید به تنظیمات Coasting مراجعه کنید. این تنظیمات با خاموش کردن اکسترودر درست قبل از پایان لایه, مقداری از فشار ایجاد شده را در داخل اکسترودر کاهش می‌دهد. سعی کنید این تنظیمات را روشن کنید و مقدار آن را افزایش دهید تا زمانی که حباب‌ها دیگر ظاهر نشوند.

منبع مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *